Dijital Baskı Mı Ofset Baskı Mı?

Teknoloji hızlı bir devinim içinde gelişirken; bilgisayarların hayatımıza kattığı bir diğer çözüm, dijital baskılar. Dijital Baskı, bilgisayar desteğinin bütün esnekliğini kullanabildiğimiz, yaratım alanında istenilen her türlü değişikliği kolaylıkla yapabildiğimiz çözümler sunar. Sağladığı ayırıcı faydalar; hızlı olması ve atık oranı azlığı. Kısa sürede reklamcılık sektörünün vazgeçilmez elemanı olması da bu sebeplerden.  Az sayılı afiş baskı, broşür baskı, katalog baskı vb. çalışmalar için kolay ve maliyet etkin çözümler; dijital baskılar tarafından sağlanıyor. Günümüzün hızlı değişim, etkin maliyet ve kolay çözüm trendlerine, dijital baskı teknikleri uyum sağladıkça yaygınlaşıyor.

Ofset Baskı ise; 20. yy‘ın başlarından bu yana kullanılagelmiş öncü baskı çözümüdür. Hazırlanan ofset baskı kalıpları uzun süre kullanılabildiğinden, çoklu baskıda maliyet avantajı sağlar. Kitap, gazete, dergi kapakları gibi yayınlar için kullanılır. Dezavantajları ise ani değişikliklere hızlı cevap veremeyişi  ve atık oranı fazlalığıdır. Ofset baskı tekniğinin kullanıldığı çözümlerin boya kalitesi farkedilir düzeydedir, solma yapmaz ve taklit edilemez. Bu da ofset baskının kulvarını kalite odağında tutmasını sağlar.

Garage Matbaası olarak; her iki baskı çeşidini de kullanıyoruz. Mesleki deneyimimizi ihtiyaç duyduğunuz yönteme yönlendirerek; doğru hizmeti almanızı sağlıyoruz. Dijital ve Ofset Baskı fiyatları için Teklif İste formumuzu internet sitemizden temin edebilir, markanız için sonuç odaklı çalışmalar yapabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *